Wtorek, 2021-08-03

Imieniny: Augustyna, Kamelii

• Do wakacji: WAKACJE!!!

PROFILAKTYKA LOGOPEDYCZNA

Ćwiczenia z zakresu profilaktyki logopedycznej prowadzone są przez Annę Madeja w oparciu o program autorski. Program Profilaktyki Logopedycznej powstał w związku ze wzrastającymi problemami w zakresie prawidłowego rozwoju mowy i własnym doświadczeniami zawodowymi.

Głównym założeniem programu jest stymulowanie rozwoju mowy i języka tak, aby dzieci osiągnęły sprawność od strony artykulacyjnej, gramatycznej i leksykalnej oraz umiejętność sprawnego komunikowania się z otoczeniem. Celem nadrzędnym programu jest zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy dziecka oraz stymulowanie jego rozwoju w taki sposób, by dziecko potrafiło prawidłowo porozumiewać się z otoczeniem.

Program grupowych zajęć logopedycznych skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, gdzie rozwój mowy jeszcze się  kształtuje ale duży odsetek dzieci już w tym wieku (3-6 lat) przejawia trudności językowe.

Zajęci prowadzone są systematycznie w formie ćwiczeń i zabaw, których celem jest zwiększenie możliwości poprawnego i twórczego opanowania języka.