Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2021-08-03

Imieniny: Augustyna, Kamelii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 717529
  • Do końca roku: 150 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!


ROK SZKOLNY 2012/2013

Artykuły

Loteria fantowa

2013-03-07

 

Przygotowania do loterii trwały kilka dni rodzice bardzo chętnie przynosili fanty na loterię były to: słodycze, drobne upominki, kubki, figurki,  smycze,  zabawki, książeczki, artykuły plastyczne, zabawki. Do akcji włączyły się wszystkie grupy przedszkolne, każda z nich przygotował fanty własnoręcznie wykonane przez dzieci były to obrazki, posadzone kwiaty w doniczkach, malowidła na płótnie itp. Pracownicy przedszkola także zasili loterię drobiazgami. Po zgromadzeniu fantów, wykonano losy i 7 marca 2013r. rozpoczęliśmy wspólnie z dziećmi zabawę, która trwała dwa dni. Rodzice, dziadkowie, pracownicy przedszkola bardzo chętnie ze swoimi dziećmi, wnukami brali udział w przedszkolnej loterii. Każdy los wygrywał. Dzieci były bardzo przejęte i zadowolone ze wspólnej zabawy z rodzicami.

            Rodzice spisali się na medal, wsparli nas i okazali dużą hojność w czasie tej akcji.

Czytaj więcej o: Loteria fantowa

Czytamy wiersze Doroty Gellner

2014-02-08

 

Przedszkole nasze aktywnie włącza sie do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. chcąc przybliżyć dzieciom twórczość Doroty Gellner pani Małgorzata Brudz przez cały rok zapraszała rodziców i nauczycieli do czytania utwrów Doroty Gellner o tematyce zgodnej z porą roku dzieciom we wszystkich grupach przedszkolnych. Wybór był bardzo trudny gdyż wszystkie utwory są kopalnią wiedzy dla przedszkolaków. Jednak udało się wybrać te, któe zaciekawiły dzieci, a do akcji czytania włączyła się mama Mai Pastusiak, Wiktorii Ambrozy, Aleksandra Noska i Kacpra Zaręby.

Serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej o: Czytamy wiersze Doroty Gellner

Warsztaty wielkanocne i kiermasz świąteczny

2013-03-13

      

Okres Wielkanocy to czas przeznaczony dla najbliższych, dlatego też warto zaangażować całą rodzinę do świątecznych przygotowań, a nasze warsztaty plastyczne były wspaniałą okazją do wspólnego spotkania dzieci i rodziców. 13 marca 2013r. przedszkolaki z koła plastycznego „Kraina kolorów” zaprosiły swoich rodziców i rówieśników na warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej. 

Czytaj więcej o: Warsztaty wielkanocne i kiermasz świąteczny

Hej kolęda, kolęda

2012-12-20

 

Grudzień łączy się z radością ze zbliżającego się Bożego Narodzenia, które promieniuje z naszych dzieci, z adwentowymi niedzielami i wieloma małymi rytuałami tego szczególnego czasu.Zapach choinki, grzybów, wanilii, smak wszelkich potraw wigilijnych, nam dorosłym przypomina nasze dziecięce Święta Bożego Narodzenia – dla naszych dzieci otwiera świat miłości, radości, wspólnego bycia razem. To magiczny czas pełen niespodziewanych prezentów, przepełniony oczekiwaniem. Od nas zależy jak po latach dzieci będą go wspominać. Bądźmy dla siebie mili i życzliwi. Nauczmy nasze dzieci nie tylko przyjmować upominki, ale wzorem Św. Mikołaja i dawać.  

Czytaj więcej o: Hej kolęda, kolęda

Kolędowanie przedszkolaka

2012-12-20

 

Śpiewanie kolęd jest tradycją zanikającą, niestety. Dziś częściej kolędy i pastorałki odtwarzane są z płyt CD czy też słuchane w telewizji przy okazji różnych koncertów bożonarodzeniowych, niż śpiewane samodzielnie. A szkoda… Chcą kultywować tradycję kolędowania już po raz drugi zaprosiliśmy wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Spotkanie odbyło się 20.12.2012r. atmosfera była gorąca i radosna. Całe  przedszkole napełnione było ciepłem ludzkich serc i kolędą śpiewną gromkim głosem. Gościnnie wystąpił Chór Parafii pw Chrystusa Odkupiciela „ Salve Regis” z repertuarem staropolskich kolęd. Występowała również pani Justyna Sołdecka oraz dzieci z naszego przedszkola. 

Czytaj więcej o: Kolędowanie przedszkolaka

Warsztaty plastyczne bożonarodzeniowe i kiermasz świąteczny

2012-01-11

 

W przedszkolu 11 i 12 grudnia 2012r.  odbyły się warsztaty twórcze – o tematyce świątecznej. Dzieci uczęszczające na kółko plastyczne wraz z rodzicami na warszatach wykonały ozdoby świąteczne:

  • Choineczki
  • Gwiazdy betlejemskie
  • Aniołki
Czytaj więcej o: Warsztaty plastyczne bożonarodzeniowe i kiermasz świąteczny

Warsztaty plastyczne – Jesień wokół nas

2012-10-03

 

3 października 2012r. odbyły się warsztaty plastyczne skierowane do dzieci i rodziców. Celem spotkania było:

  • Zacieśnianie więzi rodzinnych przez wspólne doświadczenia, czerpanie przyjemności ze wspólnej zabawy z rodzicami oraz kontaktu z muzyką i kolorami.
  • Rozwijanie własnej wyobraźni i pomysłowości, odkrywanie przyjemności płynącej z wyrażania samego siebie.
  • Nabywanie umiejętności radzenia sobie, dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji projektu, wykazywania inicjatywy.
Czytaj więcej o: Warsztaty plastyczne – Jesień wokół nas