Wtorek, 2021-08-03

Imieniny: Augustyna, Kamelii

• Do wakacji: WAKACJE!!!

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

Zajęcia komputerowe prowadzone są raz w tygodniu przez nauczycielkę naszego przedszkola panią  Alicję Kisiel. Przeznaczone są dla dzieci 5 i 6 letnich.

Celem zajęć jest stworzenie warunków do osiągnięcia umiejętności posługiwania się komputerem, jego oprogramowaniem i technologią informacyjną. Zainteresowanie dzieci rozwojem wiedzy informacyjnej oraz nowymi możliwościami komunikowania się, wspomaganie dzieci w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań. Dzieci doskonalą sprawność manualna, precyzję i koordynację ruchów, refleks, podzielność uwagi. Kształtują u dzieci logiczne myślenie, wyobraźnię, kojarzenie faktów. Rozwijają cierpliwość, wytrwałość, samodzielność.

Głównym celem zajęć jest przygotowanie do aktywnego i odpowiedzialnego życia w społeczeństwie informacyjnym.